UFO=záhady=Obrazce a kruhy v obilí

8. června 2009 v 19:04 | Miška |  UFO
Tradičně se jim říká kruhy v obilí, ale ve skutečnosti to nejsou jen kruhy. V některých případech se jedné o velmi složité obrazce vytvořené jak v obilí, trávě i jiných plodinách. Jedná se o pravidelné geometrické obrazce, vytvořené polehnutím rostlin. Toto polehnutí nebylo způsobeno podle některých lidí mechanicky, ale zatím dosud neznámým vlivem. Stébla totiž nejsou zlomena, nýbrž ohnuta v pravém úhlu. Podle odpůrců těchto teorií se jedná o lidský či přírodní výtvor.
Ze stručných zpráv ve starých kronikách vyplývá, že se lidé setkávali s kruhy v obilí již minimálně od 17. století. Systematický zájem
a pokusy o vysvětlení příčin vzniku uvedeného jevu se datuje od 70. let 20. století, kdy v celém světě vznikly stovky organizací, které shromažďují dokumentaci o jednotlivých jevech s cílem objektivně posoudit možné příčiny jejich vzniku a především vyloučit ty jevy, kdy se prokazatelně jedná o zásah člověka.
Ze záznamů vyplývá, že pozorované jevy se postupně stávají více a více složitými. Zpočátku byly zaznamenávány především útvary ve tvaru kruhu nebo elipsy, často jako systém
soustředných nebo vzájemně se dotýkajících kružnic. V poslední době se však objevují snímky velmi komplikovaných obrazců, kde jsou kombinovány kruhy se čtverci, obdélníky trojúhelníky a mezikružími.

Popis jevu:
  • Způsob položení rostlin - ten se pokládá za základní faktor pro rozlišení mezi obrazcem způsobeným člověkem (rostliny jsou zpřelámány a často leží chaoticky) nebo je způsoben neznámým faktorem (rostliny jsou pouze těsně nad zemí ohnuty a leží pravidelně vedle sebe jako by byly pečlivě urovnány, po několika dnech jsou schopny dalšího růstu).
  • Chemické složení půdy - obvykle byly odebrány vzorky ze zasažené plochy a současně z vedlejší nezasažené plochy. Prakticky v žádném případě nebyly nalezeny výrazné rozdíly v obsahu anorganických prvků nebo zkoumaných organických látek.
  • Radioaktivita - měření vyzařovaného radioaktivního záření v oblasti uvnitř a vně zasažené plochy nebyly zaznamenány rozdíly.
  • Magnetické jevy - uvádí se, že většinou v oblasti symbolů nebyly zaznamenány anomální magnetické jevy, ale v několika případech hlásili průzkumníci netypické chováni střelky kompasu jako otáčení kolem osy nebo kmitání.
  • Psychické projevy - jsou zřejmě nejmarkantnějším projevem u tzv. "pravých" kruhů, tedy obrazců nezpůsobených činností člověka. Řada senzitivních osob hlásí v oblasti při vstupu do obrazce neobvyklé fyziologické projevy jako návaly slabosti, motání a bolesti hlavy, nesoustředěnost, zrychlený srdeční tep nebo náběh na omdlení.
  • Psychotronické projevy - ve velké většině případů "pravých kruhů" ohlašuje přivolaný senzibil netypické vlastnosti prostředí a při měření nachází odlišné chování virgule, magického kyvadla a dalších měřicích prostředků ve srovnání s okolní nezasaženou krajinou.
Poměrně značná část zaznamenaných obrazců byla nepochybně vytvořena člověkem. V některých případech se autoři kruhu sami veřejně přihlásili, někdy byli dodatečně odhaleni policií nebo skupinami, zabývajícími se touto problematikou. Jako nejčastější důvody pro toto jednání se uvádí: recese a zviditelnění se.
Společným znakem, který velmi často spolehlivě umožní identifikaci těchto lidských výtvorů je použití nějakého mechanického prostředku, který způsobí polehnutí plodin. Někdy je část nebo většina polehlých stébel rostlin zlomena nebo jinak mechanicky poškozena. Při zvláště amatérské práci je pak oblasti kruhu možno objevit čerstvé lidské stopy nebo i vystopovat cestu, kterou se tvůrci kruhu k místu své činnosti dostávali.
Zvyšování složitost zaznamenávaných úkazů může být také důkazem o významném podílu lidského faktoru na vzniku kruhů. Zatímco v počátečním stádiu stačilo vyrobit jednoduchý kruhový útvar, dnes vznikají složité konstrukce na bázi fraktálů, které ukazují na zvýšenou náročnost tvůrců obrazců na vlastní práci.
Pomineme-li, že kruhy byly vytvořeny lidským faktorem, pak zbývají další vysvětlení v podobě vzdušných vírů atd. Ty by mohli být příčinou jednoduchých kruhů či elips, ale nikoli složitých obrazců. Samozřejmě se nabízí možnost komunikace momozemské civilizace. Základním nedostatkem uvedené teorie je skutečnost že se doposud nepodařilo "poselství" mimozemšťanů rozluštit, přestože by se tito návštěvníci za dobu svého působení v okolí naší planety měli dokonale seznámit s možnostmi a prostředky běžné lidské komunikace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 den!s@♥ den!s@♥ | Web | 8. června 2009 v 19:21 | Reagovat

41bodů z 50 mn ospíš se to kaní k 1

2 Klarqa tvoje SB Klarqa tvoje SB | Web | 8. června 2009 v 20:50 | Reagovat

ahojky obiham vsechny SB :-D

3 Stmivko Stmivko | Web | 9. června 2009 v 8:05 | Reagovat

Ju!! Ale zajimave že v ČR skoro nic!

4 zuzííčeK zuzííčeK | Web | 9. června 2009 v 15:11 | Reagovat

Ahojky máš moc kráásný blog a ten DESsign..prostě mocky hezůů..SPřátelíš?dyžtak napiš na můj bloG

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama